پوستر هشتمین کنگره بین المللی اربعین در مشهد رونمایی شد

نشست تخصصی فرهنگ اربعین و مکتب شهید سلیمانی
۱۴۰۰/۰۵/۲۶
بازتاب خبر رونمایی پوستر هشتمین کنگره بین المللی اربعین 1400 در خبرگزاری ها
۱۴۰۰/۰۵/۲۶

در سالروز خبرنگار از پوستر هشتمین کنگره بین المللی اربعین رونمایی شد

به گزارش دبیرخانه ستاد مردمی مطالعات معرفتی و علمی اربعین، در هفدهم مرداد ماه و در سالروز خبرنگار، از پوستر سه زبانه هشتمین کنگره بین المللی اربعین رونمایی شد.

در این مراسم که با استقبال کم نظیر خبرگزاری های «فارس، ایرنا، رضوی، مشهد رخداد، خط شرق، گیتی آنلاین، آرسکانیوز و…»، روزنامه های «هفت صبح، بهار، همدل، راوی ملت، دنیای جوانان و…»، هفته نامه نخست و ماهنامه های «اصناف، بینالود و…» برگزار گردید، حجه الاسلام محمد سعید اصفهانیان دبیر ستاد مردمی مطالعات معرفتی و علمی اربعین، به تشریح سوابق کنگره های بین المللی اربعین در راستای اهداف تعمیق ایمانی و معرفتی پرداخت. وی همچنین مشارکت خالصانه نخبگان جهت برافراشتن پرچم معارف وحیانی و عقلانی کارآمد را در پایتخت معنوی و بین الادیانی جهان خواستار شد.

همچنین در این مراسم، جناب آقای محمدی اصفهانی، دبیر ستاد کنگره اربعین1400، به تشریح رویکردهای این کنگره بین المللی و فعالیت های انجام شده توسط مراکز ده گانه دانشگاهی و علمی پرداخت و برگزاری کنگره «اربعین، امت، تمدن اسلامی» را در آغازین روزهای ماه صفر در مشهد مقدس مورد اشاره قرار داد.

دکتر علی اصغر محکی نیز به عنوان دبیر کمیته علمی و به نمایندگی از حجه الاسلام دکتر واسطی (دبیر علمی کنگره)، شکل گیری سرفصل های شش گانه در پنل های مربوطه را مورد اشاره قرار داد و جدیت تیم 60 نفره اساتید خراسان در تهیه خطوط محتوایی و علمی کنگره را ستود. در پایان نیز از پوستر سه زبانه هشتمین کنگره بین المللی اربعین رونمایی گردید.

لازم به ذکر است اساتید و مهمانان داخلی و خارجی این کنگره ـ که در روزهای اول و دوم ماه صفر (17و18 شهریورماه1400) در مشهد مقدس و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شدـ، در قالب مقالات، سخنرانی علمی، نشست های اندیشه ورزی و … به عرضه و تبیین مباحث ذیل در محضر امام هشتم خواهند پرداخت؛

  محورهاي کنگره
1 اربعين، حب اهل بيت ع، امت توحيدي
2 اربعين؛ از آرمان تا واقعيت
3 معرفت اربعيني: نقشه راه از خودآگاهي تا امت سازي
4 اربعين، مقاومت و شهداي امت اسلام (فرهنگ اربعين و مکتب شهيد سليماني(
5 اربعين، امت و تمدن اسلامي در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي
6 اربعين، امت، هنر و رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی