فراخوانِ خیرِ معرفتی، علمی و فرهنگی

نهمین کنگره بین المللی اربعین- اصحاب الحسین ع
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
همیاری در خیر معرفتی، علمی و فرهنگی
۱۴۰۱/۱۱/۱۴

باسمه تعالی
🚩 اربعین و خیرِ معرفتی، علمی و فرهنگی

🌸 هزار و اندی سال است که عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با برگزاری مجالس نوحه، روضه و تعزیه، همچنین راه اندازی دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی، و پخش چای و شربت و گستراندن سفره های وسیع غذای نذری و تامین نیازهای هیئات ها و خیمه های عزاداری، یاد، نام، مرام و فلسفه ی زندگی و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و بستگان و همراهان شهید و اسیر ایشان را زنده نگه داشته اند.

اگر کُلِ یومِِ عاشوراست، اگر کُلِ اَرضِِ کربلاست، امروز نیز عاشوراست و اینجا نیز کربلا. امروز نیز در جنگی نابرابر، هر لحظه در حال نبردیم و شهید می دهیم! ولی چگونه؟

سال هاست که دشمنان اباعبدالله الحسین(ع)، پیروان او را به فضایی جدید کشانده و آماج تیرهای سهمگین و زهرآلود قرار داده اند. سال هاست که روح و روان بسیاری از کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ما در فضای فرهنگی هنری، و رسانه ای و مجازی به خاک و خون کشیده می شود و فریاد رسی نیست! سالهاست سخت ترین، مهلک ترین، عظیم ترین و مهم ترین جنگ تاریخ در این جبهه جریان دارد.

و اینک یاران مولایمان حسین(ع)، در خاک ریزهای این جبهه به کمک های شما نیازمندند. امروز بیش از خوراک چشم نواز قیمه و…، می بایست انواع خوراک روحی و معنوی را برای پیروان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در آشپزخانه های فکری و فرهنگی پخت و عرضه کرد. امروز می بایست به بازتولید صحیح و دقیق مضامین و پیام های حسینی در قالب های هنری و فرهنگی همچون فیلم، سرود، کلیپ، اینفوگرافی، نقاشی، انیمیشن و … همت کرد و فضای حقیقی و مجازی را از آثار آن آکنده ساخت!! امروز می بایست فضا را برای تلاشِ نخبگان و برای جوانانی که همت آبادیِ ممالک اسلامی دارند و به دنبال تولید علم و فناوری بومی هستند مهیا ساخت تا دوشادوش یکدیگر، با قدم برداشتن در جهت توسعه ی زیرساخت های علمی و اقتصادیِ دانش بنیان، زمینه ساز شکل گیری بهشتی نورانی و مهدوی شویم.

کمک های شما، یاری گر خادمان، در این نبرد عظیم خواهد بود؛ جهت همیاری و شرکت در خیرِ معرفتی، علمی و فرهنگی کلیک کنید.

 

ستاد معرفتی و علمی اربعین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی